Świat

Joanna Jędrzejczyk broni decyzji UFC o pozbawieniu pasa Nicco Montano

on

Na UFC 228 miało dojść do pierwszej, historycznej obrony pasa wagi muszej kobiet w wykonaniu Nicco Montano. Jednak jak wiemy, do takowej nie doszło i walka z Valentiną Shevchenko została anulowana. Co więcej Nicco pozbawiono pasa.

Ta decyzja mogła wywołać wiele kontrowersji i wiele osób się z nią nie zgadza, choćby sama Nicco, która stwierdziła, że „inne osoby przy gorszych sytuacjach nadal miałyby pas”. Jednak jest wielu, którzy bronią decyzję UFC, tak jak była mistrzyni wagi słomkowej, Joanna Jędrzejczyk.

Myślę, że to sprawiedliwa decyzja. Dla mnie, to wstyd. My jako zawodnicy, atleci i mistrzowie musimy robić wagę. Potrzebujemy prawdziwych zawodników i mistrzów w UFC. UFC to najlepsza organizacja na świecie. Nie ma tu miejsca na takie rzeczy. To bardzo ciężka decyzja, bardzo. Wierzę, że musisz podchodzić do swojej pracy bardzo poważnie. Musisz być w tym w 100 %. Zbijanie wagi to nie łatwa rzecz, ale też nie przyjemna. Niestety, musisz ją zrobić kiedy nadchodzi ten czas.

– powiedziała Polka podczas rozmowy z mediami przed UFC w Moskwie (via MMAJunkie).

Co ciekawe pozbawienie pasa Montano, może otworzyć furtkę do walki o wspominany pas dla Jędrzejczyk. Nie ulega wątpliwości, że w pierwszej kolejności nadal o złoto wagi muszej będzie walczyć Shevchenko, a ta chciałaby walki m.in właśnie z Joanną. Co więcej Polka chciałaby tego samego.

Co sądzicie o podejściu Polki do sytuacji z Nicco?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *