News

Joanna Jędrzejczyk: Chcę walczyć w kategorii słomkowej

on

Joanna Jędrzejczyk powróciła do Polski po małych wakacjach, na które wybrała się po walce z Rose Namajunas.

Polka co prawda przegrała starcie z Rose, jednak jest z siebie zadowolona.

Pomimo tego, że przegrałam w oczach sędziów, to jestem z siebie dumna, bo ja tę walkę wygrałam. Wiele wpływowych osób ze świata MMA też uważa, że wygrałam. Nawet trener Rose powiedział po werdykcie, że ta walka powinna być dla nas. Może to nie było wystarczająco, by pokonać mistrzynię, ale to był wyrównany pojedynek. Liczby nie kłamią: numery były wyższe po mojej stronie. Komisja w Stanie Nowy Jork jest bardzo młoda, także oni dopiero uczą się sędziowania. Na pewno jest niesmak, ale jestem dumna z siebie. Niczego nie chciałam udowadniać ludziom, tylko sobie.

– powiedziała Joanna dla polsatsport.pl.

Pomimo dwóch ostatnich przegranych, „JJ” chce ponownie zasłużyć na walkę o pas i ten pas odzyskać.

Zdecydowanie chciałabym zawalczyć o pas. Zobaczymy, czy UFC zgodzi się od razu na trylogię, czy też będę musiała stoczyć jedną walkę i dopiero wtedy dostanę szansę. Z wiekiem cięcie wagi mają duży wpływ, choć na ostatnim campie wszystko poszło dobrze. Ja chcę walczyć w kategorii słomkowej. Moim celem jest być mistrzynią w tej wadze, ale nie mogę oszukiwać swojego organizmu. Być może spróbuję walki w wyższej kategorii wagowej.

– zakończyła.

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *