Polska

Joanna Jędrzejczyk o kolejnym starciu o pas: Gdzieś tak po cichu było mi to obiecane przed ostatnią walką

on

Joanna Jędrzejczyk, nie zaprzestaje myśleć o kolejnym starciu o pas mistrzowski, co więcej z nadzieją, że wydarzy się to jak najszybciej.

Polka chciałaby walki o pas jako kolejną, jednak jeśli będzie trzeba przejść inną przeszkodę przed starciem o złoto, to to zrobi.

Plany są mocne bo bardzo bym chciała zawalczyć o pas mistrzowski UFC, czekam na decyzję, na rozwinięcie kilku sytuacji, innych walk w kategorii słomkowej ale teraz jest czas na odpoczynek. Ostatnia walka była 2 tygodnie temu, wcześniejsza 4 miesiące temu. To było 3,5 miesiąca różnicy między walkami, także to było bardzo intensywne. Mocne przygotowania, mocna walka. Teraz chciałabym odpocząć kilka tygodni w Olsztynie ale zobaczymy, jeżeli zostanę wezwana do walki o tytuł, to od razu wracam na Florydę, ale poczekam co się wydarzy.

-powiedziała dla UWM FM.

Ja chcę skorzystać teraz z czasu w bliskimi. Jeżeli dostanę szansę wali o pas a wiem że to się stanie jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego, to poczekam. Gdzieś tak po cichu było mi to obiecane przed ostatnią walką. Ja przeszłam tą drogę do mistrzostwa, wiele lat poświęceń, ciężkiej pracy, do tego aby dojść do mistrzostwa UFC i bronić go przez prawie 3 lata. Ja to powiedziałam po ostatniej walce, czy po 1 walce z Rose, że ja jestem w stanie zrobić 10 walk, żeby znów dojść do walki o pas, ale poczekajmy co się wydarzy.

JJ już na chłodno zabrała także głos na temat ostatniej walki z Tecią Torres.

To była bardzo ciekawa walka, dwa dni przed walką Mike Brown powiedział mi: „Wiesz Tecia nie będzie chciała się wymieniać z Tobą, myślę, że pójdzie po nogi.” No i tak też było. Tecia bardzo się kleiła, przy czym ja dobrze się w tym czuję. Podczas przybycia do UFC w 2014 roku ja miałam tylko stójkę, miałam gdzieś parter i zapasy, których nauczyłam się w Olsztynie ale dalej to rozwijam. U mnie obrona przed sprowadzeniami jest na bardzo dobrym poziomie i bardzo się cieszę, że pokazałam się z innej strony. Cieszę się, że mogłam się pokazać na dystansie 3 rund, że mogłam pokazać, że jestem solidną zawodniczką, nie tylko w stójce ale i w każdej płaszczyźnie. To była cenna wygrana.

Wydaje się jednak, że kolejną do walki o pas z Rose Namajunas ma być wygrana z walki Jessica Andrade/Karolina Kowalkiewicz, jednak jak będzie, zobaczymy.

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *