Świat

Joanna Jędrzejczyk otwarta na walkę z Valentiną Shevchenko o pas wagi muszej

on

Była mistrzyni UFC wagi słomkowej, Joanna Jędrzejczyk z chęcią zmierzyłaby się ponownie z Valentiną Shevchenko, tym razem o pas wagi muszej amerykańskiej federacji.

Polka w przeszłości trzykrotnie mierzyła się z Valentiną podczas kariery w muay thai i trzykrotnie przegrywała. Teraz okoliczności pozbawienia pasa Nicco Montano mogą doprowadzić do ich kolejnego starcia. Tego zdecydowanie chce Shevchenko, która kilka dni temu wyraziła chęć walki z Polką, ale teraz także sama Joanna chciała by takiej walki.

Kto wie, może w tym roku. Jestem bardzo otwarta by pójść kategorię wyżej i walczyć z Valentiną. Zawsze chcę mierzyć się z najlepszymi atletami, zawodnikami na świecie a Valentina to jedna z najlepszych zawodniczek muay thai i oczywiście MMA. Jestem bardzo otwarta ale musimy usiąść i przedyskutować kilka spraw. Zobaczymy co się wydarzy.

– powiedziała Polka MMAJunkie.

Jednym z moich największych marzeń jest stanie się mistrzem kategorii muszej i bycie mistrzem dwóch kategorii wagowych. Ciągle o tym marzę i wiem, że to się stanie prędzej czy później.

Jędrzejczyk została także zapytana o ostatnią walkę Karoliny Kowalkiewicz z Jessicą Andradę na UFC 228 (przypomnijmy, że Karolina przegrała z Brazylijką przez KO w 1. rundzie).

Myślałam, że Karolinie pójdzie lepiej ale nie możesz przyjmować ciosów bez gardy, kiedy walczysz z Jessicą, więc to był wielki błąd. Wierzę jednak, że Karolina wróci lada moment i pozostanie silna.

Wydaje się, że priorytetem Joanny jest odzyskanie pasa wagi słomkowej, o czym nie raz wspominała, jednak jak widać Polka chętnie zmierzyła by się o pas kategorii 125 funtów ze swoją dawną rywalką, Valentiną Shevchenko. Czy jeszcze w tym roku?

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *