News

Josh Emmett chce złożyć apelacje z powodu przegranej walki z Jeremym Stephensem

on

Josh Emmett nie zaakceptuje kontrowersyjnej przegranej walki z Jeremym Stephensem. Zapowiada, że będzie się odwoływał.

Zawodnik Team Alpha Male będzie odwoływał się co do nokautu jakiego doznał w 2 rundzie w walce wieczoru w sobotnią noc, jego zespół poinformował Ariela Helwani MMA Fightinga. Stephens zadał cios, który wyglądałona nielegalne kolano i potencjalnie dwa nielegalne łokcie w sekwencji końcowej walki.

W drugiej rundzie Stephens zadał potężny lewy hak, który spadł na Emmetta. Stephens poszedł za ciosem uderzając kolanem w głowę , gdy Emmett był nadal na kolanach i podpierał się rękoma.

Debata dotyczy tego, czy kolano wylądowało na głowie Josha. Kolano zdawało się paść na głowę Emmetta, gdy ten miał 3 punkty podparcia. Żadne ciosy nie wyrządziły większych szkód. Stephens zadał parę ciosów i kilka łokci, aby zakończyć walkę.

Sędzia Dan Miragliotta nie zatrzymał akcji w żadnym momencie na tym odcinku z powodu potencjalnego faulu. A komisja z Florydy nie zezwala na natychmiastową powtórkę, więc Miragliotta nie mógł później przejrzeć akcji, aby pomóc mu w jego sędziowaniu. Powtórzenie będzie prawdopodobnie dostępne dla komisji w świetle apelacji Emmetta.

Emmett (13-2) wszedł do walki z dwiema wygranymi z rzędu, a zwycięstwo nad weteranem takim jak Stephens doprowadziłoby go do zbliżenia się walki o tytuł. Stephens (28-14) sam wygrał już trzy razy pod rząd.

Jeśli Emmett miałby wygrać apelację, walka zostanie prawdopodobnie odrzucona, ale nie uznana za dyskwalifikacje Stephensa.

Źródło: MMAFighting

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *