Świat

Junior dos Santos wierzy, że kolejna wygrana da mu szansę walki o pas!

on

Były mistrz wagi ciężkiej UFC, Junior dos Santos wierzy, że kolejne zwycięstwo da mu kolejną walkę o pas.

Brazylijczyk panował w kategorii ciężkiej 2011-2012, po pokonaniu Caina Velasqueza, jednak w rewanżu Cain odebrał mu złoto. Potem JDS miał jeszcze okazję walczyć o pas dwa razy, na UFC 166 (po raz trzeci z Cainem) i na UFC 211 (rewanż ze Stipe) jednak oba podejścia zakończyły się fiaskiem. Nie dawno Junior pokonał debiutującego w UFC, byłego mistrza WSOF Blagoya Ivanova. Ta wygrana dodała mu pewności siebie, ponieważ Brazylijczyk wierzy, że kolejna wygrana da mu kolejną szansę walki o złoto, które obecnie dzierży Daniel Cormier.

Dywizja jest teraz w dobrym miejscu, jest kilka dobrych opcji. Chciałbym kolejnej walki ze Stipe Miocicem, ale nie sądzę, że to zrobią. Nie wiem, dlaczego ta walka nie miałaby sensu, ponieważ ta druga tak szybko się skończyła. Miał szczęście, ale to nie dowodzi wyższości. Jesteśmy w wadze ciężkiej. W ten sam sposób, w jaki przegrał z Cormierem, pokonał mnie.

– powiedział „Cigano” dla MMAFighting.com.

Nie to żebym wybierał rywali, mówiłem tysiące razy, że nie wybieram przeciwników. Na przykład mamy (Taia) Tuivasę, który pokonał Arlovskiego. W wadze ciężkiej jest kilka opcji. Nawet Cain Velasquez. Nie wiem, jaki jest teraz jego status. Ludzie rozmawiają i mówią o nim, ale od lat nie ma go tu. UFC ma kilka opcji, by zarezerwować mi kolejną walkę.

Nie martwię się, czy spróbuję sobie zagwarantować walkę o pas, ponieważ to automatyczne, to się stanie. Zawsze robiłem co w mojej mocy w Octagonie, walczyłem z najlepszymi i wygrywałem lub przegrałem. W moich walkach zrobiłem co w mojej mocy. Jeśli nie jestem dzisiaj mistrzem, to z powodu błędów, które popełniłem. Oczywiście, moi przeciwnicy też mają zasługi, ale doświadczenie, które udało mi się osiągnąć, było wspaniałe. Cena, jaką musiałem zapłacić za to doświadczenie, była czasami wysoka.

Jak myślicie z kim w kolejnej walce zmierzy się reprezentant Americam Top Team?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *