Świat

Justin Gaethje po wygranej na UFC Lincoln: Powinni mnie wykorzystać jako przykład dla innych

on

Justin Gaethje na UFC Lincoln wreszcie wskoczył na ścieżkę zwycięstw.

Amerykanin pokonał Jamesa Vicka przez TKO już w 1 rundzie. Przed tą walką zaliczył dwie pierwsze przegrane w karierze, więc dzisiejsze zwycięstwo musi smakować podwójnie. Justin po walce odniósł się m.in. do swojej przyszłości w UFC.

Wygrana powinna dać mi spotkanie biznesowe z UFC. Sposób, w jaki umieszczam wszystko na szali, potrzebuję mieć moje pieniądze przed sobą. I tak to powinno działać dla ludzi takich jak ja.

– powiedział dla MMAJunkie.

Były mistrz WSOF wyjaśnił, że niekoniecznie jest niezadowolony z UFC. W rzeczywistości jego wcześniejsze osiągnięcia zawodowe umożliwiły mu zdobycie wyższej płacy niż olbrzymia większość zawodników. 

Mimo to, Gaethje ma wrażenie, że praca, którą wykonuje w octagonie, powinna być punktem odniesienia dla rekompensaty.

Powinni mnie wykorzystać jako przykład. Jeśli chcesz wszystkie swoje pieniądze, walcz jak Justin Gaethje.

– dodał.

Justin zdradził także, że chciałby trochę odpocząć w najbliższym czasie.

Walczyłem cztery razy w ciągu 13 miesięcy – dajcie mi przerwę. Nigdy nie byłem na Hawajach, nigdy nie byłem na Jamajce, nigdy nie kupiłem domu. Pozwólcie mi zrobić kilka rzeczy, zanim wrócę na obóz.

Wygrana z Jamesem Vickiem na pewno da Justinowi awans w rankingu wagi lekkiej i możliwe, że walkę z wyżej notowanym rywalem. Jednak jak sam „The Highlight” mówi, potrzebuje przerwy.

Z kim w kolejnej walce widzielibyście Gaethje?


About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *