Świat

Kowalkiewicz o pojedynku Jędrzejczyk z Shevchenko: Asia ma szanse wygrać to na punkty!

on

Na UFC 231 Joanna Jędrzejczyk stanie przed szansą zgarnięcia drugiego pasa w UFC. O złoto wagi muszej powalczy z Valentiną Shevchenko.

Przed walką pojawia się wiele typowań. Wiele osób ze świata MMA, zarówno ekspertów jak i zawodników zostaje zapytanych o rozstrzygnięcie w straciu Polki z Kirgiską. Swoje zdanie na ten temat wyraziła była rywalka Joanny, Karolina Kowalkiewicz.

Wydaje mi się, że starcie rozpocznie się od mocnej wymiany w stójce. Obie dziewczyny wywodzą się ze stójki, toczyły boje w muay-thai. Sam przebieg walki jest trudny do przewidzenia, jest to sport trudny do typowania. Sądzę jednak, że jeśli Valentina nie wygra przez nokaut w drugiej lub trzeciej rundzie, to Jędrzejczyk ma szansę wygrać na punkty ten pojedynek.

-powiedziała Adamowi Malikowi.

To że się nie lubimy, nie oznacza, że nie podziwiam jej dorobku sportowego. Asia była przez wiele lat mistrzynią, jest świetną zawodniczką. Przegrała dwukrotnie z Rose Namajunas, ponieważ Amyrykanka jej nie leżała. W sobotnim pojedynku szansę są rozłożone równo, 50 na 50. Uważam, że Joanna ma jeszcze szansę na zdobycie pasa federacji UFC.

Komu będzie kibicować Karolina?

Nie jest żadną tajemnicą, że nie darzymy się sympatią z Asią, ale jest Polką. Ja zawsze kibicuję Polakom. Z drugiej strony znam Valentinę, lubimy się. Jest ciepłą, serdeczną osobą. Trzymam kciuki za obie zawodniczki, chcę po prostu zobaczyć dobrą walkę.

Walka Joanny z Valentiną już dziś w nocy!

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *