Świat

Krzysztof Jotko kontuzjowany, nie zawalczy na gali UFC w Moskwie!

on

Krzysztof Jotko doznał bardzo poważnej kontuzji – w trakcie przygotowań do historycznej gali w Moskwie zerwał więzadła. Oznacza to około dziesięć miesięcy przerwy w występach. Przypominamy, że sytuacja Krzyśka w UFC nie należała do dobrych – przegrał trzy ostatnie walki. 

Jotko do walki z Adamem Yandievem przygotowywał się w St. Lousie, gdzie trenował m.in z Tyronem Woodleyem, mistrzem dywizji półśredniej. Zerwane wiązadło krzyżowe oznacza poważną operację oraz długotrwałą rehabilitację, co oznacza, że przez 10 miesięcy nie będzie mógł wrócić na salę treningową.

Krzysztof Jotko stoczył dla UFC 10 walk. Sześć z nich rozstrzygnął na swoją korzyść, osiągając bardzo dobry bilans pięciu wygranych z rzędu. Ostatnie trzy walki przegrał – został m.in znokautowany przez Uriaha Halla, chociaż do momentu nokautu walka toczyła się po myśli Krzyśka.  Walka z Yandievem byłaby więc starciem o „być albo nie być” dla Polaka.

Miejmy nadzieję, że operacja przebiegnie pomyślnie i w przyszłym roku Krzysiek wróci na ścieżkę zwycięstw, czego serdecznie mu życzymy.

About Piotr Górski

Fan ACA (daw. ACB), FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *