News

Manager Jona Jonesa: Na 95% Jon zawalczy w tym roku!

on

Jon ‚Bones’ Jones ostatni raz widziany był w octagonie na gali UFC 214. Znokautował wtedy Daniela Cormiera w 3 rundzie. Była to walka o mistrzostwo UFC w wadze półciężkiej.

W związku z naruszeniem przez Jonesa zasad polityki antydopingowej walka została uznana za no contest, a pas został w rękach Cormiera. 7 lipca 2016 r. Jon również miał walczyć z Danielem o zunifikowanie mistrzostwa UFC. Jednak ‚Bones’ został usunięty z karty walk, po tym jak w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje.

Manager Jonesa, Malki Kawa rozmawiał z Luke’em Thomasem, który wypowiedział się na temat obecnej sytuacji zawodnika:

Pod koniec miesiąca, będziemy mieli jasność co do tej kwestii. Mamy przesłuchanie w Komisji Kalifornijskiej i mam nadzieję, że w tym czasie zostanie przeprowadzone dochodzenie USADA. Mam nadzieję, że  to wszystko działa w ten sposób. Zakładam, że do końca marca cała sprawa się rozwiąże. Myślę, że na 95% Jon Jones zawalczy w 2018 roku.

Jeśli USADA jest kompetentną instytucją, a myślę, że jest, to badają wszystkie zebrane informacje, wszystkie dowody, które zebrali i wiedzą na pewno, że Jon Jones nikogo nie oszukał i nie wziął żadnej zakazanej substancji. Myślę, że wiedzą o tym i każdy dojdzie do tego samego wniosku na podstawie okoliczności jego sytuacji. To jest tyle, co chciałem powiedzieć na ten temat, ponieważ sprawa jeszcze nie została zamknięta.

Kto czeka na powrót Jona Jonesa?

Źródło: Luke Thomas Show

 

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *