Świat

Marlon Moraes chce, żeby T.J. Dillashaw zwakował tytuł wagi koguciej, jeśli będzie walczył z Cejudo

on

Na UFC 227 T.J. Dillashaw obronił swój tytuł wagi koguciej w pierwszej rundzie nokautując po raz drugi Cody’ego Garbrandta. Tego samego wieczoru złoty medalista olimpijski w zapasach, Henry Cejudo zrobił to, co dla wielu było nie do pomyślenia, czyli zdobył tytuł mistrza UFC w wadze muszej na rzecz Demetriousa Johnsona.

Od tamtej pory Dillashaw i Cejudo prowadzili medialne zaczepki na temat walki ze sobą, co więcej obaj są na nią chętni. Ten pomysł nie do końca podoba się jednemu z topowych zawodników wagi koguciej, Marlonowi Moraesowi, który chce, aby T.J. zwakował swój pas, jeśli chce walki z Cejudo.

Tak, na 100 % powinien zwakować pas jeśli chce walki w muszej. Ale teraz sytuacja jest coraz bardziej szalona, ​​ponieważ Dillashaw i Duane Ludwig, chcą rozdawać karty. Chcą mnie zestawić z Dominickiem Cruzem i innymi facetami. Czemu? Przestańcie mnie dopasowywać do innych i walcz ze mną T.J.

– powiedział Marlon w rozmowie z Arielem Helwanim.

Cruz miał długą przerwę. Zgadzam się z nim, on jest jednym z najlepszych w historii, ale musimy zobaczyć, jak będzie walczył teraz. Wracaj, walcz z kimś innym, żeby zobaczyć, gdzie jesteś Dom. Jeśli T.J. zejdzie niżej i zwakuje pas, byłbym bardzo chętny na tę okazję. To będzie dla mnie zaszczyt, że będę walczył z tak wspaniałym wojownikiem jak Dominick Cruz. Jest jednym z najlepszych.

– dodał.

Będę na to przygotowany. Nie mam pojęcia, czego chce UFC, ale nie powiem „nie”. Po prostu uważam, że zasługuję na tę szansę i zasługuję na walkę z Dillashawem. Jeśli chce być najlepszy, musi walczyć z najlepszymi i myślę, że ja jestem teraz na szczycie. T.J. chce zrobić wszystko, ale nie bronić pasa. Jeśli nie chce walczyć, niech wakuje pas.

Moraes ma obecnie pasmo 3 wygranych, pokonując odpowiednio Johna Dodsona, Aljamaina Sterligna oraz Jimmiego Riverę.

Czy myślicie, że T.J. w kolejnej walce zmierzy się właśnie z Moraesem?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *