Świat

Mauricio Rua: Przed emeryturą chcę wypełnić mój kontrakt do końca!

on

Po nokaucie z rąk Anthony’ego Smitha, fani Mauricio zaczęli sugerować „Shogunowi” udanie się na emeryturę. Były mistrz UFC oraz jeden z najlepszych półciężkich w historii w wywiadzie dla MMA Fighting postanowił ustosunkować się do tych wezwań.

Były mistrz wyjaśnił, że chciałby spełnić trzy ostatnie walki ze swojej obecnej umowy z UFC. Gdy to zrobi to zamierza przedyskutować wszystko wraz ze swoją drużyną i rodziną i zdecyduje, czy nadal będzie walczył, czy odwiesi rękawice na kołku.

Planuję zakończyć ten kontrakt z UFC, mam jeszcze trzy walki, a kiedy to się skończy, zrobię sobie przerwę i porozmawiam z moją rodziną i moim zespołem i zobaczę, co zrobię. Chcę walczyć tak szybko, jak to możliwe. Wczoraj rozmawiałem z Eduardo (Alonso) o tym. Mam cel. Chcę walczyć ponownie w tym roku, może w grudniu, a potem zobaczymy, co się stanie.

Mauricio zdaje sobie jednak sprawę, że jego czas powoli dobiega końca.

Chcę zakończyć ten kontrakt, a potem myślę, że prawdopodobnie się zatrzymam. Nie wiem. Przeanalizuję to z moją rodziną i moim zespołem.

Rodzina Mauricio bardzo popiera stanowisko fanów i również uważa, że Rua powinien zająć się czymś innym i odejść na sportową emeryturę. Nasiliło się to szczególnie mocno po ostatniej porażce. „Shogun” nie ma im tego za złe, wręcz przeciwnie. Podchodzi do tego z dużym dystansem.

Tak. Zachęcają mnie do przejścia na emeryturę cały czas. Pytają o to, ale mnie rozumieją. Walka to moja praca, moja kariera i moja pasja, więc jest w to dużo zaangażowanych. Zatrzymam się, gdy zobaczę, że to naprawdę dobry moment, by się zatrzymać.

Podczas gdy niektórzy ludzie liczą się z Shogunem, są przekonani, że może on ponownie sięgnąć po tytuł wagi półciężkiej. Nawet jeśli szanse wydają się teraz niewielkie.

Porażka zawsze odsuwa Cię od pasa, naprawdę cofnąłem się teraz i wiem, że nie będę miał tej szansy, nie zasługuję na to. Nie skupiam się już na pasie, więc wiem, że nie zasługuję na tę szansę. Przede mną są inni ludzie, którzy zasługują na tę szansę.

Czy Waszym zdaniem Maurcio powinien przejść na emeryturę?

About Piotr Górski

Fan ACA (daw. ACB), FNG i innych rosyjskich federacji. Zwolennik hasła "Less show, more fighting".

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *