Świat

Max Holloway o przejściu do kategorii lekkiej: Prędzej czy później, to się stanie

on

Mistrz wagi piórkowej UFC nie wyklucza w przyszłości zasilenia kategorii lekkiej.

Max Holloway posiada obecnie jedno z najlepszych pasm wygranych z rzędu w UFC, które wynosi 12. „Blessed” w ostatnim czasie zdominował swoją kategorię i jak najbardziej należycie jest mistrzem piórkowych.

Jednak mistrz nie chce na zawsze pozostać w kategorii piórkowej i obmyśla możliwość przejścia do wagi lekkiej, o czym opowiedział w ostatnim The MMA Hour.

Jeśli zmieni się kilka rzeczy, prawdopodobnie nie będę w stanie zrobić 145 funtów. Jeśli UFC będzie nadal wprowadzać nowe reguły, zdecydowanie będę musiał to przyspieszyć. Nie da się temu zaprzeczyć. Wszyscy mówią o byciu mistrzem i tym i tamtym. Jestem mistrzem w moim sposobie myślenia. Powiedziałem ci już wcześniej, że mam tylko czas po mojej stronie. Człowieku, możesz mnie zobaczyć z dwoma pasami. Chcę być legendą.

Ale UFC z tą całą USADA, regulacje z cięciami wagi, musisz mieć pewną wagę, kiedy się meldujesz i bla bla bla, wszystkie te medyczne rzeczy, o to mi chodzi. Jeśli zaczną dodawać więcej tych medycznych rzeczy, prawdopodobnie pójdę wyżej. Za każdym razem, gdy sprawdzam swoją wagę, są w niedowierzaniu, ale mówię: „Nigdy w życiu nie miałem problemy ze zrobieniem wagi.” Nie wiem, dlaczego sprawiają mi trudności , ale jeśli chodzi o zasady medyczne, to prawdopodobnie nie będę w stanie tego zrobić ze względu na ich zasady dotyczące cięć wagi. 155 funtów może nadejść raczej wcześniej niż później, więc zobaczymy, co się stanie. Jestem dużym chłopcem patrząc na piórkowych, więc przeniosę się do wagi lekkiej. Wcześniej czy później, nie wiemy kiedy, po prostu czekamy. Ale kiedy nadejdzie czas, tak się stanie.

Holloway ma rację ponieważ jest jednym z największych piórkowych w UFC. W kolejnej walce zmierzy się z byłym mistrzem wagi lekkiej, Frankie’m Edgarem, który po przenosinach do dywizji lekkiej przegrywał tylko z Jose Aldo. Walka zaplanowana jest na galę UFC 222, 3 marca.

źródło: themmahour

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *