Świat

Michael Chiesa pozwał McGregora za incydent z busem przed UFC 223

on

Zawodnik UFC wagi lekkiej, Michael Chiesa postanowił pozwać Conora McGregora za jego atak na busa przed UFC 223.

Powodem pozwu jest skutek ataku, czyli zranienie Chiesy. Przypomnijmy, że Conor przed kwietniową galą postanowił zaatakować busa z zawodnikami, gdyż  w nim siedział Khabib Nurmagomedov. Miał to być rewanż Irlandczyka na Rosjaninie za wcześniejszą sytuację Khabiba z przyjacielem Conora, Artemem Lobovem.

TMZ donosi, że Chiesa doszedł do porozumienia ze swoim prawnikiem i chcą pozwać byłego mistrza wagi lekkiej, McGregora za odniesione obrażenia, a także „ciężkie cierpienie emocjonalne, uraz psychiczny i / lub uszkodzenie ciała”. Pozew złożony jest w szczególności jest za napaść, pobicie i celowe zadawanie cierpienia emocjonalnego. Chiesa pozwał również  arenę UFC 223, czyli Barclay’s Center w Nowym Jorku za zaniedbanie, ponieważ twierdzi, że nie „zaangażowano się w odpowiednie środki bezpieczeństwa w celu ochrony innych klientów”.

Kwota, jaką Chiesa chce otrzymać, jest nieznana, ale uważa się, że jest ona dość duża, ponieważ sytuacja spowodowała, że ​​nie otrzymał wypłaty za walkę, którą otrzymałby, gdyby incydent się nie pojawił. Zwycięzca 15 sezonu Ultimate Fighter nie jest jedyną osobą, która została dotknięta przez to, co miało miejsce w kwietniu, ponieważ Ray Borg również doznał obrażeń spowodowanych przez okulary, które uniemożliwiły mu również walkę. Poszkodowana była także Rose Namajunas, która nadal zmaga się z problemami psychicznymi.

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *