Świat

Michelle Waterson chciałaby utworzenia w UFC dywizji atomowej

on

Michelle Waterson marzy o tym, aby UFC utworzyło nową kategorię wagową.

Mimo, że „The Karate Hottie” walczy obecnie w kategorii słomkowej, to chciałaby utworzenia kategorii atomowej w UFC. To nie byłoby dla niej nic nowego, gdyż przed dołączeniem do amerykańskiego giganta, Waterson rywalizowała w dywizji 105 funtów. Co więcej była mistrzynią Invicta tej kategorii.

Jest tak wiele kobiet, które rywalizują w MMA, które trenują tak samo ciężko, jak faceci i potrzebują swojego domu. Potrzebują miejsca, by zaprezentować swoje umiejętności.

– powiedziała dla MMAnytt.

Absolutnie myślę, że powinni dodać nową kategorię wagową. Oczywiście mówię tu o kategorii atomowej. Rozbudowałoby to listę UFC o mnóstwo 105 funtowych zawodniczek, które ciężko harują, są szybkie i naprawdę widowiskowo walczą. Więc tak, myślę, że powinni zdecydowanie dodać taką dywizję.

Michelle dodała także, że na pewno taka kategoria wyglądałaby lepiej niż kategoria piórkowa.

Myślę, że jest więcej wojowniczek w kategorii atomowej niż w kategorii wagowej Cris Cyborg. Ta kategoria jest tylko dla niej. Uważam, że UFC utworzy nową kategorię na 100 procent. To powinno się wydarzyć i ostatecznie to nastąpi.

A Wy chcielibyście zobaczyć w UFC nową kategorię kobiet?

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *