News

Po mocnym debiucie Valentiny Shevchenko w kategorii muszej, mistrzyni UFC Nicco Montano nie może „uciec”

on

Po tym jak Valentina Shevchenko całkowicie zdominowała swoją rywalkę Priscile Cachoeire, w debiucie kategorii muszej na gali UFC w Belem, chcę walki o pas z Nicco Montano.

Posiadaczka mistrzowskiego pasa kategorii muszej, Nicco Montano nie opowiedziała się czy chce walki z Shevchenko. Jest to póki co jedyny logiczny ruch ze strony UFC by zestawić ze sobą te dwie zawodniczki.

Zobaczmy, jak się zachowa, bo nikt o niej nic nie słyszał, do tej pory nic nie mówi

– Powiedziała Shevchenko w The MMA Hour, kiedy zapytano ją o Montano.

Zobaczmy, jak zareaguje. Ale moim zdaniem, jeśli ona trzyma pas, musi go bronić. Nie może po prostu uciec, i nie może po prostu znaleźć innego powodu, aby nie walczyć lub walczyć z inną przeciwniczką. Nie może tego teraz zrobić.

Walczyłam w kategorii do 125 funtów. Wykonałam swoją pracę. Zrobiłam wszystko. Więc ona po prostu nie ma powodu, aby odrzucić walkę.

W grudniu Montano zaskoczyła wielu, stwierdzając, że jej celem była przeciwniczka TUF 26 Sijara Eubanks jako pierwsza obrona tytułu, a nie Shevchenko.

Eubanks straciła szansę na swój pierwszy tytuł, po tym jak doznała komplikacji związanych ze ścinaniem wagi w dniu poprzedzającym finał sezonu TUF. Montano doszła do wniosku, że Eubanks była najbardziej zasłużoną zawodniczką na szanse walki, ponieważ Shevchenko i inne uznane zawodniczki UFC musiały „pokazać, co mogą zrobić w 25 minut, zanim otrzymają szansę na walkę o tytuł”.

Ale teraz te obawy powinny zostać rozwiane, po tym jak Shevchenko zrobiła wagę bez problemu i wygrała walkę w kategorii muszej.

To było całkowicie łatwe

-Powiedziała Shevchenko.

W ogóle nie cierpiałem, ponieważ w moim obozie treningowym zrobiłam trochę diety, trochę dyscypliny kulinarnej, a ja mam na co dzień 130 (funty). Na ostatni dzień redukcji wagi miałam tylko pięć funtów, sześć funtów do przecięcia, i myślę, że to zupełnie nic w porównaniu z 10-15 funtami, które zwykle obcinano w ostatnim dniu. Właśnie dlatego czułam się dobrze. Czułam się całkowicie świetnie.

Po prostu czuję, że to moja klasa wagowa. Jest to dla mnie bardzo naturalne i czuję się tam bardzo komfortowo

Przed jej przejściem do 125 funtów, Shevchenko była już uważana przez wielu w sporcie za niekoronowaną królową tej wagi. Zwyciężyła z z najlepszymi zawodniczkami: Holly Holm i Julianną Pena, pomimo jej mniejszych rozmiarów prawie zdobyła tytuł w wadze 135 funtów w cienkiej jak brzytwa decyzji o przegranej z mistrzynią UFC Amandą Nunes na UFC 215.

Zapytana, czy uważa, że ​​stosunkowo mało doświadczona Montano jest zawodniczką na tym samym poziomie, Shevchenko była szczera w swojej odpowiedzi.

To nie ma znaczenia. Trzyma pas. To wszystko.

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *