Świat

Renato Moicano vs Chad Mendes planowane na galę UFC 231!

on

Gala UFC 231 w Toronto może urosnąć o kolejną topową walkę w kategorii piórkowej.

Starcie Renato Moicano vs Chad Mendes jest planowane na kanadyjską galę w Toronto. Obaj panowie są po wygranych pojedynkach, i te starcie może wyłonić kolejnego pretendenta w wadze piórkowej. Walką wieczoru tej gali będzie właśnie walka o pas tej kategorii wagowej.

Chad Mendes w lipcu tego roku wrócił po dwuletnim zawieszeniu, i pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Mylesa Jury`ego. Dzięki tej wygranej ponownie jest na pozycji sprzed zawieszeni,a czyli TOP 5 kategorii piórkowej. Amerykanin nigdy nie dorobił się tytułu mistrzowskiego UFC, a jego przeciwnicy jak Jose Aldo lub Conor McGregor zdobywali tytuł tej kategorii w starciu z nim. Przegrana z Frankie Edgarem nie była mianowana walką o pas.

Renato Moicano ostatnim razem w octagonie UFC widziany był w kwietniu tego roku, pokonał on wtedy Cuba Swansona przez duszenie w pierwszej rundzie.  Aktualnie Brazylijczyk znajduje się na czwartej pozycji w rankingu wagi piórkowej i z każdym pojedynkiem przybliża się do upragnionej walki o złoto tej kategorii. Moicano ma za sobą tylko jedną porażkę z walczącym na tej gali o pas Brianem Ortegą. Przed tą walką Brazylijczyk cieszył się passą 11 zwycięstw z rzędu.

Na tej samej gali zobaczymy również reprezentantkę naszego kraju Joannę Jędrzejczyk Valentiną Shevchenko  w starciu o pas kategorii muszej.

Czy zobaczylibyście taki pojedynek w kategorii piórkowej, i kto według was wyszedłby z tego starcia zwycięsko?

źródło: bjpenn.com

About Przemek Frąckiewicz

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *