News

Robert Whittaker o zawodnikach nierobiących wagi: Kary powinny być surowsze!

on

Mistrz wagi średniej UFC Robert Whittaker wyjaśnia czemu jego zdaniem zawodnicy, którzy nie zrobili wagi nie powinni być brani pod uwagę w kontekście walki o tytuł mistrzowski.

Australijczyk ma na ten temat wiele do powiedzenia, ponieważ ostatnia walka z Yoelem Romero odbyła się mimo tego, że Kubańczyk nie zrobił limitu wagowego. Co prawda walka z Romero była ekscytująca i zdaniem wielu była to do tej pory walka roku jednak zdaniem Roberta nie powinno dopuszczać się zawodnika z przestrzeloną wagą do walki z mistrzem.

Zawodnik postanowił poświęcić na ten temat trochę więcej uwagi i w obszerny sposób odniósł się do tematu nierobienia wagi przez zawodników.

To tak jakbym zszedł do wagi koguciej, nie zrzucając wagi, wygrywał każdy następny pojedynek, ponieważ jestem o wiele większy, a następnie zdobył tytuł. To niesprawiedliwe. Z drugiej strony zawodnicy, którzy robią limit wagowy nie mają ułatwionego zadania. Nie jest łatwo zrzucać wagę i robić odpowiedni limit pod pojedynek. Muszą się zmagać z tygodniowymi dietami. Oni są jednak profesjonalistami. Po prostu odpowiednio ścinają wagę. Zawodnik, który ścina wagę jest w ciężkiej sytuacji. Na szali leży to, czy zarobi, aby opłacić rachunki rodziny czy odpowiednio wykona swoją pracę. Za nim jednak stoją tysiące fanów, którzy chcą go zobaczyć jak robi limit wagowy i wykonuje świetną pracę podczas walki. Fani. To właśnie dlatego walczysz, to oni napędzają ten sport.

– kontynuował zawodnik.

Kiedy spytasz się faceta, czy podejmie walkę z przeciwnikiem, który nie zrobi limitu wagowego co odpowie? Naprawdę się o to pytasz? Czy on jednak ma jakiś wybór? Kiedy jednak się zastanawiasz to przed oczami masz cały proces, któremu się poświeciłeś, aby zrobić swoją wagę. Ogólnie to bardzo zabawny temat. Nie robienie wagi i zdobywanie tytułów. Myślę, że kary powinny być surowsze, ale sam nie wiem.

Jak na ironie już niedługo Robert Whittaker będzie musiał bronić swojego tytułu przeciwko Kevinowi Gastelumowi, któremu zdarzyło się już nie zrobić odpowiedniego limitu wagowego.

 

About Bartek Potępski

W MMA zakochany od pierwszych gal KSW. Miłośnik UFC, Cage Warriors, ACB. Największy samozwańczy fan Conora McGregora w Polsce. Ulubieni zawodnicy to jeszcze: Joanna Jędrzejczyk, Brian Ortega, Stipe Miocić, Jon Jones i Justin Gaethje.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *