News

Robert Whittaker szczerze o swojej kontuzji i konieczności rezygnacji z obrony tytułu

on

Robert Whittaker z powodu poważnej infekcji musiał zrezygnować z pierwszej obrony pasa mistrzowskiego. Na miejsce Australijczyka wszedł Yoel Romero który na gali UFC 221 w Perth, podejmie Luke’a Rockholda.

Whittaker odniósł się do swojej choroby i opisał całą sytuację podczas wywiadu dla The MMA Hour.

Myślę, że wielu moich fanów i wielu ludzi wie, że nie mam żadnych skrupułów, by walczyć z kontuzjami. Wszedłem w walkę Yoel Romero z zerwanym MCL, wdałem się w wiele walk ze złamanymi rękami i to nigdy mnie nie odstraszyło. Podczas mojego przygotowania i mojego obozu naderwałem ścięgno ale chciałem to obejść. Więc po prostu pracowaliśmy dalej, bez żadnych wybuchowych rzeczy, a potem dostałem infekcji ropnia.

– kontynuował

To absolutnie wybiło mnie z rytmu. Byłem na antybiotykach przez tygodnie i to po prostu wymykało się spod kontroli, a my wciąż byliśmy bardzo nakręceni, „Och, możemy to zrobić.” I pod koniec tego wszystkiego, kiedy już myślałem, że może nie jesteśmy w stanie tego zrobić, dowiedziałem się że mam ospę wietrzną. To był najokropniejszy okres w całym moim życiu. Wszyscy przyszli do mnie i powiedzieli:” Rob, masz zerową szansę, że będziesz w stanie walczyć. Nawet gdybyś tam wszedł, to jest tak niebezpieczne, że nie możesz tam wyjść bez odpowiedniego przygotowania, twoje ciało jest za słabe.” Musiałem ich wysłuchać. Muszę wysłuchiwać mojego sztabu szkoleniowego, to jest ich praca. Rozmawiałem z UFC i oni całkowicie zrozumieli. Byli bardzo uprzejmi.

– ciągnął Whittaker.

Teraz jest już dobrze. Jestem trochę osłabiony i czuję się trochę słabo, wracając po wszystkich chorobach, ponieważ faktycznie byłem przykuty do łóżka.

– zakończył.

Gala UFC 221 w Perth odbędzie się 11 lutego. Główna walką wieczoru będzie pojedynek o pas tymczasowy wagi średniej UFC. Zwycięzca tego pojedynku po zdobyciu pasa zmierzy się z Robertem Whittakerem.

źródło: The MMA Hour

About Bartek Potępski

W MMA zakochany od pierwszych gal KSW. Miłośnik UFC, Cage Warriors, ACB. Największy samozwańczy fan Conora McGregora w Polsce. Ulubieni zawodnicy to jeszcze: Joanna Jędrzejczyk, Brian Ortega, Stipe Miocić, Jon Jones i Justin Gaethje.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *