News

Robert Whittaker ujawnia kiedy może powrócić do octagonu!

on

Mistrz UFC wagi średniej postanowił wypowiedzieć się na temat swojego powrotu do walk w UFC.

Whittaker miał pierwotnie zmierzyć się z Lukiem Rockholdem na UFC 221 w Perth o pas wagi średniej, jednak wypadł z powodu problemów zdrowotnych. W walce z Rockholdem zastąpi go Yoel Romero a walka będzie o tytuł tymczasowy. Robert miał zatrucie gronkowcowe, do którego wdała się infekcja i wydawało się, że czeka go dłuższa przerwa. Nic z tych rzeczy, parę dni temu mistrz udostępnił w sieci zdjęcie, na którym pokazane jest, że powrócił do treningów.

Teraz Whittaker postanowił podzielić się ze światem informacjami co do swojego powrotu :

Wszyscy wiedzą, że lubię walczyć będąc kontuzjowany. Połowa walk, które miałem, zawsze byłem w nich kontuzjowany. Zanim zachorowałem, naciągnąłem ścięgno i mogliśmy obejść to i robiliśmy rzeczy, aby to obejść, pracowaliśmy nad tym, ale wtedy złapała mnie infekcja. Naprawdę walczyłem by wyzdrowieć, ale ta infekcja mnie osłabiła. I zaraz pod koniec infekcji dostałem ospę wietrzną. Dlatego mam blizny na całej twarzy, bo to był absolutny bałagan. Jeśli ktokolwiek to miał, to po prostu okropne.

Po prostu skupiam się na powrocie do zdrowia.Pozwolę nieco pobić się Yoelowi i Rockholdowi, ale sprawy mają się dobrze  i to będzie duży powrót w połowie roku. Zobaczmy więc, co się stanie.

Teraz już wiemy, mistrz liczy na powrót w połowie roku, jednak nie wiadomo czy będzie to czerwiec czy może lipiec ( i świetnie zapowiadająca się gala UFC 226). Jednak co jest pewne to to, że zmierzy się z wygranym walki Yoel Romero vs Luke Rockhold.

źródło: submission radio

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *