Świat

Stipe Miocic i Daniel Cormier spotkali się po raz pierwszy przed UFC 226 [Wideo]

on

Bohaterowie gali UFC 226 Stipe Miocic i Daniel Cormier stanęli ze sobą twarzą w twarz po raz pierwszy.

Stipe Miocic w swojej ostatniej walce pokonał na punkty bardzo mocno faworyzowanego przez federację UFC Francisa Ngannou. Amerykanin po 5-rundowej walce zamęczył Francuza, i ostatecznie wygrał bardzo przekonująco przez decyzję sędziów. Miocic to również rekordzista jeśli chodzi o obrony pasa w wadze ciężkiej. Nikomu nigdy nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego więcej niż trzy razy, natomiast Stipe dokonał tego pokonując w trzeciej walce właśnie Ngannou. W dwóch poprzednich pojedynkach wyższość Miocica musieli uznać Alistair Overeem i  Junior Dos Santos.

Daniel Cormier to specyficzny mistrz w wadze półciężkiej. Dlaczego specyficzny? Dlatego, że nigdy tego pasa nie zdobył w walce z najlepszym w tej kategorii wagowej Jonem Jonesem, który przez swoje wybryki tracił ten pas z własnej winy. Ostatni raz Jones pokonał Cormiera przez nokaut w trzeciej rundzie, jednak został pozbawiony tytułu mistrzowskiego ze względu na naruszenie polityki antydopingowej USADA. W ten oto sposób tytuł mistrza wrócił na biodra „DC”. W ostatniej walce Cormier w efektowny sposób pokonał Volkana Oezdemira, pokazując ogromną różnicę jaka dzieliła pretendenta do mistrza.

Przy obecnej stagnacji w wadze ciężkiej, oraz braku przeciwników dla Cormiera, UFC postanowiło zrobić pojedynek mistrzów. Jest to bardzo ciekawa opcja dla samego „DC”, który w ten sposób może przejść do historii jako posiadacz dwóch pasów mistrzowskich kategorii ciężkiej i półciężkiej. Jednak nie ma co dzielić skóry na żywym niedźwiedziu, gdyż Stipe Miocic już nie raz udowodnił, że tytuł mistrzowski wagi ciężkiej, który zdobył to nie był przypadek. Obaj panowie stanęli ze sobą wczoraj twarzą w twarz.

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *