Świat

T.J. Dillashaw mówi ostateczne „nie” walce z Codym Garbrandtem, ujawniając przy okazji kontuzję

on

W związku z usunięciem walki o tytuł mistrzowski na gali UFC 222 pomiędzy Maxem Holloway’em a Frankie’m Edgarem, pojawiło się wiele spekulacji na temat tego jaka walka może być teraz main eventem marcowej gali. Jedną z opcji wydawała się być walka T.J. Dillashaw vs Cody Garbrandt 2.

Kiedy pojawiła się taka informacja , Cody zaczął bardzo naciskać na T.J’a, jednak sam mistrz, nie był skory do ponownego starcia, przynajmniej nie teraz. Zawodnik Team Alpha Male proponował nawet, że odda część swojego wynagrodzenia rywalowi, byle doprowadzić do tej walki.

Teraz Dillashaw ujawnia, że na pewno nie zmierzy się z byłym kolegą, przy okazji ujawniając, że odniósł pewną kontuzję.

Odbędę teraz rehabilitację przez następne siedem, osiem tygodni, próbując wrócić do zdrowia.

– powiedział dla MMAJunkie.

Zadzwonili do mnie i rozmawialiśmy o tym (o walce na UFC 222 przeciwko Garbrandtowi). Wszystko jest możliwe, ale to po prostu zależy. Z pewnością nie jest to coś, co chcę teraz zrobić. Chcę cieszyć się czasem z moim nowo narodzonym dzieckiem, wyleczyć się by być w 100 % zdrowym. Oczywiście, oni potrzebowali tego rozpaczliwie – to było to o czym rozmawialiśmy – ale nie tylko to było na rzeczy. Nie byli w stanie przedstawić nic lepszego, lepszej oferty. 

T.J. także po raz kolejny ostudził zapędy byłego kolegi do walki o pas.

Garbrandt uważa, że ​​może przedrzeć się do innej walki o tytuł, jak już to zrobił wcześniej. Nie zasłużył na pierwszy title shot, jaki dostał z Dominikiem Cruzem. Świetnie sobie z nim poradził i wyglądał niesamowicie. Nie sądzę jednak, że to był ten Dominick Cruz, którego wszyscy zawsze widzieliśmy, ale nie pozwolę mu na to tym razem, Cody nie zasłużył. 

Nigdy nawet nie bronił pasa. Według mnie nie był to nawet jego pas. Cruz jest jedynym facetem, z którym walczył w pierwszej piątce. Ja straciłem pas i musiałem stanąć do walki z zawodnikami z czołówki, aby uzyskać mój kolejny title shot. Musi więc udowodnić, że to mu się należy. 

Garbrandt brał także pod uwagę walkę z Edgarem na UFC 222, zwracając się z prośbą do Ali’ego Abdelaziza. Natomiast Dillashaw koncentruje się teraz na superwalce z mistrzem w wadze muszej Demetriousem Johnsonem, którą ma nadzieję stoczyć 7 lipca na UFC 226 w Las Vegas.

 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *