Świat

Tatiana Suarez: Zrobię Rose to samo co Esparzie…lub coś gorszego

on

Po ostatniej wygranej z Carlą Esparzą i przedłużeniu passy wygranych, Tatianę Suarez dzieli zaledwie kilka kroków od walki z mistrzynią wagi słomkowej UFC, Rose Namajunas.

Mimo, że najprawdopodobniej przed title shotem Tatiana będzie musiałą podjąć kolejną walkę, czuje, że jest już dużo lepsza od Rose i może ją pokonać. W rzeczywistości wierzy, że może pokonać Namajunas jeszcze bardziej zdecydowanie niż pokonała Carlę Esparzę. W końcu Esparza jest zapaśnikiem, a Suarez nie miała z nią problemów. Namajunas tymczasem nie jest zapaśnikiem i to ma przemawiać na korzyść Suarez, według niej samej.

Myślę, że zrobię jej to samo co zrobiłam Esparzie, zrobię te same rzeczy Rose. W zasadzie może to być gorsze bo Rose nie jest tak dobrą zapaśniczką jak Esparza. Ma tylko większy zasięg. Widzieliśmy co Esparza zrobiła Rose. Myślę więc, że to ja jestem najlepszą zapaśniczką w dywizji.

– powiedziała Suarez w Top Turtle MMA Podcast.

Tatiana postanowiła porównać także swoje umiejętności względem innych zawodniczek z kategorii słomkowej.

Kobiety w mojej dywizji wiedzą jak uderzać, są mocne – jak Gadelha czy Andrade. Jednak jest różnica między wiedzą na temat tego jak uderzać a wiedzą na temat tego jak wykorzystać zapasy. Ja wiem jak to robić. Znam drugą, trzecią, czwartą gałąź zapasów – zapasów i chwytów – to jest to co umiem. Nawet kiedy rywalki myślą, że uciekną kiedy je złapie, to się mylą.

Zdecydowanie Tatiana mimo wielkich umiejętności już teraz, nadal zalicza progres. Czy myślicie, że już teraz byłaby w stanie pokonać Namajunas?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *