News

TJ Dillashaw wyjaśnia, dlaczego Cody Garbrandt nie zasługuje na natychmiastowy rewanż

on

Na UFC 217 TJ Dillashaw został nowym mistrzem wagi koguciej, tym samym pozbawiając tytułu Cody’ego Garbrandta.

TJ zastopował Garbrandta w 2 rundzie. Po tej walce Cody wyraził chęć natychmiastowego rewanżu. Świetną okazją do tego, było wypadnięcie Maxa Holloway’a z karty walk na UFC 222. ‚No Love‚ chciał uratować walkę wieczoru i spróbować odzyskać mistrzowski pas. TJ jednak odmówił, ponieważ urodził mu się syn, oraz sam jest zainteresowany walką z Demetriousem Johnsonem.

Mistrz wyjaśnia dlaczego jeszcze Cody nie zasługuje na szybki rewanż:

Chodzi o to, że musimy robić to we właściwy sposób. Powiedz mi, czy jest ktoś inny, kto nie obronił ani razu pasa i dostał natychmiastowy rewanż. On tylko zdobył tytuł, ale ani razu go nie obronił. Cody nie był długo panującym mistrzem i nikt go z tego tytułu nie okradł. W pierwszej obronie został znokautowany, więc jaki to ma sens? Jedyne co robię teraz, to podaje fakty.

To jest sport. Wracaj do kolejki. Mi zajęło dwa lata, aby odzyskać tytuł, który straciłem w walce z Dominickiem Cruzem, a nawet UFC twierdziło, że to ja wygrałem tą walkę. Powrót do tej sprawy, zajął mi dwa lata. Musiałem pokonać dwóch najlepszych rywali, żeby dostać tą szansę. To jest sport.

Cody Garbrandt chyba czuje lekką frustrację z tego powodu. A Wy chcielibyście ponownie zobaczyć ich w octagonie?

źródło: The MMA Hour

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *