Świat

Trener American Kickboxing Academy opowiada jak zredukował kontuzje w klubie !

on

Javier Mendez to trener AKA, w którym do niedawna bywało bardzo sporo kontuzji, opowiada co zrobił aby wyeliminować te kontuzje.

American Kickboxing Academy to klub takich zawodników jak Daniel CormierCain VelasquezKhabib Nurmagomedov czy też do niedawna Luke’a Rockholda. Jak wszyscy dobrze wiemy najbardziej kontuzjowany był i jest Velasquez. W trakcie audycji radiowej dla „BJPENN.COM Radio” head coach w AKA, Mendez tłumaczy redukcję kontuzji:

To jest natura tego sportu, wiesz w tym sporcie jest wiele kontuzji i nie jest to coś co do tej pory opanowaliśmy lecz powiem Ci co poprawiliśmy.

Wciąż próbowałem dowiedzieć się, jak możemy uratować nas od kontuzji przez cały ten cholerny czas. Dlaczego mamy tak dużo kontuzji? To szaleństwo. Cóż, niewiele prostych rzeczy, zacząłem od tego, żeby chłopaki ze mną rozmawiali, kiedy nie chcą sparować. Mają problemy ze swoją dziewczyną lub rodziną, albo mają mikro urazy. Chcę, żeby mi to wskazali. Chcę, żeby mi powiedzieli, co się dzieje. W ten sposób powiem: „okej, dziś tylko boksujesz lub w porządku, nie sparujesz dzisiaj”. Pozwól, że coś ci wyjaśnię. Nasz wskaźnik obrażeń spadł o prawie 50 procent.

Trener opowiedział również sytuacje, w których zawodnicy podchodzą do walki z kontuzją:

Blagoy Ivanov przyszedł do mnie, wziąłem go na trening, będąc jego trenerem do walki Juniorem dos Santosem. Powiedziałem mu, że muszę go potrzebować pięć, sześć razy w tygodniu, na co zawodnik niechętnie się zgodził ale koniec końców się zgodził. Po dwóch tygodniach treningów podczas biegania Blagoy nałapał się kontuzji a dokładniej rozerwał łękotkę. Po czym kazałem mu odwołać walkę i tak się stało, zaplanował operację i anulował walkę lecz podczas weekendu dużo myślał i chciał bardzo zawalczyć i to zrobił, przywrócił walkę. Takich przykładów jest wiele.

Co prawda ostatnio nie słyszy się o kontuzji zawodników z San Jose.

Czy według was takie szczere rozmowy w relacji trener-zawodnik zmniejszają ilość kontuzji?

About Przemek Frąckiewicz

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *