Świat

Trener Dillashawa: Chciałbym zobaczyć jak T.J. schodzi do 125 funtów

on

T.J. Dillashaw chce udowodnić, że jest największym zawodnikiem MMA, który kiedykolwiek żył. Ten długoterminowy plan jest już opracowywany.

Tak przynajmniej twierdzi trener T.J’a, Duane Ludwig, który ma nadzieję, że w kolejnej walce jego zawodnik zgarnie pas wagi muszej.

Chciałbym zobaczyć jak T.J. schodzi do 125 funtów (waga musza przyp. red.) i zgarnia ten tytuł, a następnie wraca do 135. Myślę, że jeśli chcesz spojrzeć na naszą kategorię teraz, statystycznie rzecz biorąc, Cruz powinien walczyć z Moraesem, a wtedy zwycięzca powinien walczyć z T.J. po tym jak T.J. zgarnie pas 125 funtów. Jeśli chodzi o uczciwe podejście, należy mieć pewien szacunek dla pasa i rankingów oraz jak wszystko jest ustawione. 

– powiedział Ludwig dla MMAFighting.

Wiele osób nie jest na poziomie T.J’a. On jest dosłownie na innym poziomie w MMA. Jego umiejętności w zakresie sztuk walki są najwyższe, jakie kiedykolwiek miał człowiek.

Ludwig uważa też, że Dillashaw nie jest zbyt dużym zawodnikiem jak na wagę kogucią, więc bardziej sensowne byłoby dla niego zejście w dół do wagi muszej niż w górę do wagi piórkowej. Według trenera celem jest zebranie pasów i ulepszenie jego wszechstronnego statusu.

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *