Świat

Trener Fergusona wspomina trening BJJ Conora McGregora i twierdzi, że Ferguson zaatakuje Khabiba w parterze

on

Eddie Bravo jest jednym z najlepszych i odnoszących największe sukcesy trenerów i zawodników BJJ na świecie. Bravo jest głównym trenerem tymczasowego mistrza wagi lekkiej Tony’ego Fergusona.

Eddie wypowiedział się na temat treningu z McGregorem oraz jego gry parterowej.

Kilka lat temu przyszedł do mojej sali i wyglądał dobrze. Fakt, że przyszedł i wskoczył na matę z moimi zawodnikami pokazuje, że jest gotowy. Wiesz, jiu-jitsu różni się od sportów uderzanych tym, że możesz trenować uderzenie każdego dnia i tak dobrze je wytrenować, że nigdy nie przegrasz, natomiast BJJ jest takie, że cały czas się uczysz i na każdym treningu wchodzisz w sytuację, w której możesz przegrać. To jest to, co sprawia, że ludzie się zakochują w tym sporcie, albo z niego rezygnują i odchodzą. Nikt nie chce przegrywać, zwłaszcza wtedy gdy jesteś zawodnikiem UFC.

Bravo został zapytany również o nadchodzącą obronę tytułu jego podopiecznego na UFC 223. Jak już wszyscy wiemy, jego przeciwnikiem będzie Khabib Nurmagomedov.

Naprawdę, nie mogę zdradzić zbyt wiele, ale Khabib jest bardzo wymagającym przeciwnikiem. Myślę, że Conor byłby łatwiejszy od niego. Nurmagomedov jest bardzo twardy. On jest prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem wszech czasów, dlatego większość ludzi ucieka od niego, kiedy on jest w parterze. Spędzają większość czasu na tym, żeby się podnieść, próbując wstać po siatce, ale on na to nie pozwala. Po każdym jeździ. Wszystko w tej walce może się zdarzyć. Jestem pewny, że Khabib będzie bardzo dobrze przygotowany do obrony, ale my przyjdziemy do niego z ogniem.

Do pojedynku dojdzie 7 kwietnia, na UFC 223 w Nowym Yorku.

źródło: bjpenn.com

 

 

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *