Świat

Trener Jonesa: Jon zacznie kłaść rywali do snu!

on

Jeden z trenerów Jona Jonesa, Brandon Gibson przekonuje, że wkrótce zobaczymy jak Jones będzie kończył każdą swoją walkę przed czasem.

Jak dobrze wiadomo, Jon nie słynie ze spektakularnych zakończeń walk w ostatnim czasie, czego wyjątkiem jest 2 walka z Cormierem i wygrana przez TKO w 3 rundzie. Trener stójki byłego mistrza jest przekonany, że „Bones” w kolejnych rywalach będzie „kłaść rywali do snu”.

Myślę, że wciąż możliwy jest duży progres. Jon jest teraz po trzydziestce, ale myślę, że naprawdę zaczyna rozwijać moc pojedynczego uderzenia, bo widzieliśmy to w ostatniej walce (z Danielem Cormierem). Wcześniej Jon zrywał, rozbijał, zrywał i koniec, po czym faceci nigdy nie byli nieprzytomni. Myślę, że teraz Jon naprawdę rozwija moc na 205 funtów i naprawdę zacznie kłaść rywali do snu. 

– powiedział Gibson w The MMA Hour.

Trener odniósł się także do krótkoterminowego celu dla Jonesa.

Myślę, że celem teraz, kiedy powróci, będzie odzyskanie korony wagi półciężkiej. Ale Jon ma ambicje i zdecydowanie technikę oraz rozmiar do rywalizacji w wadze ciężkiej. A kto wie, może kiedyś wyląduje w wadze cruser (225 funtów) lub 195 funtach. Myślę, że Jon byłby zainteresowany różnymi kategoriami wagowymi, a nie tylko waga ciężką. 

Jak widać obóz Jonesa wraz z nim samym, mają wiele opcji w głowach, jednak priorytetem jest odzyskanie tytułu mistrza UFC wagi półciężkiej.

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *