Świat

Trener Ngannou o jego powrocie: Najlepszy ciężki w historii UFC nie zatrzyma Francisa

on

Dewey Cooper, trener Francisa Ngannou od boksu i MMA nie ma wątpliwości, że porażka ze Stipe Miocicem wzmocniła jego podopiecznego.

Cooper naturalnie był w narożniku Ngannou, kiedy Stipe pokonał go jednogłośną decyzją w styczniu. Ngannou i jego ekipa znaleźli się w ogniu krytyki po walce, ale będąc gościem w tym tygodniu w podcascie „Slip n Dip”, Cooper przypomniał, że Ngannou nigdy nie został skończony przez Miocica.

Wszyscy wiedzą, co się stało, Francis … mam jedno słowo, aby go opisać…był fenomenalny. Mieliśmy małą nocną przerwę i wszyscy czuliśmy tej nocy, że Francisa, nawet w jego najgorszej formie nie da się powstrzymać. To wszystko, co mogę o tym powiedzieć.

Francis w swojej najlepszej formie nie zostanie nigdy pokonany, a w najgorszym wypadku może nawet nie zostać powstrzymany. Najlepszy zawodnik w wadze ciężkiej UFC nie mógł powstrzymać faceta, który akurat nie był w najlepszej formie tej nocy. Francis, on jest fenomenalny i na pewno wróci silniejszy niż kiedykolwiek. To była drobna porażka dla ogromnej, wybuchowej przyszłości.

Cooper uważa, że ​​Ngannou jeszcze pewnego dnia stanie się mistrzem wagi ciężkiej UFC i to doświadczenie, które miał na UFC 220, ostatecznie go wzmocni.

Stipe był wtedy w najlepszym wydaniu, a my po prostu nie byliśmy w najlepszym wydaniu, ale od tego dnia nastąpiła poprawa, a Francis na pewno będzie mistrzem wagi ciężkiej UFC, oj to na pewno. 

On teraz ma wszystko. Ma to wszystko w sobie. On będzie tym facetem, mistrzem, uwierz w to. Doświadczenie, którego się nauczył, było bardzo cenne i na pewno porażka już się nie powtórzy. Wszyscy wiemy, co się stało, a na pewno będzie już tylko lepszy. Wszyscy będziemy dla niego lepsi. 

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *