Świat

Trener Nurmagomedova: Conor wie, że pięciorundowa walka z Khabibem będzie koszmarem

on

6 października na UFC 229 dojdzie do długo wyczekiwanej walki na szczycie kategorii lekkiej. W octagonie na przeciw siebie staną bowiem mistrz Khabib Nurmagomedov i Conor McGregor.

Oba obozy są pewne wygranej swoich podopiecznych. Na korzyść Conora będzie przemawiać jego stójka i niezwykle precyzyjny cios lewą ręką, na Khabiba natomiast zapasy, co bardzo podkreśla ojciec i trener mistrza, Abubakar.

On wie, że pięciorundowa walka z Khabibem będzie dla niego koszmarem. Ma oczywiście szansę jako striker, ale Khabib nigdy nie zaliczył nokdaunu. Nigdy nie był nawet naruszony. Myślę, że jego szczęka jest wystarczająco silna na wagę lekką oraz półśrednią. Fizycznie i taktycznie jest silniejszy od Conora, ma lepsze cardio i na pewno jego zapasy oraz parter są lepsze, możemy go udusić, kiedy chcemy. Oczywiście lewa ręka Conora jest bardzo niebezpieczna, może też zaatkować prawym podbródkowym. To wszystko, nic więcej.

– przyznał Abubakar Nurmagomedov (via Polsat Sport).

Zbierzmy wszystkich najlepszych trenerów od zapasów z Dagestanu, Japonii, USA, Turcji i nawet oni nie przygotują McGregora na tę walkę w trzy miesiące. Nikt nie może mu pomóc. Nie możesz tego zrobić w tak krótkim czasie. Musi zacząć naukę od samego początku.

Jak myślicie kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *