News

Tyron Woodley wierzy, że Nate Diaz będzie jego kolejnym przeciwnikiem

on

Nie wiadomo skąd przed UFC 219 wszyscy myśleliśmy, że Nate Diaz wkroczy do octagonu by walczyć z Tyronem Woodley. Do tej walki nie doszło. Teraz wygląda na to, że znów możemy mieć nadzieję na zestawienie obu zawodników.

Niedawno Nate Diaz powiedział, że jest zainteresowany ratowaniem UFC 222, ale Woodley rzeczywiście ma oko na walkę żołnierzem Stockton jeszcze w tym roku.

Myślę, że walka z Nate’m Diazem się wydarzy. Myślę, że stanie się to w tym roku. Myślę, że jest to bardziej prawdopodobne niż ludzie sobie to wyobrażają. W lipcu porozmawiamy o Diazie i o mnie. UFC zaproponowało Nate’owi walkę. Muszą po prostu dać odpowiednie pieniądze. Myślę, że będę walczył z Nate’m w tym roku i myślę, że to będzie mój powrót do Octagonu. Gdybym musiał postawić zakład na to, to jest to mój następny przeciwnik. Za cztery tygodnie? Nie, nie chciałbym z nim walczyć teraz. Jeśli zawalczymy, jestem prawie pewny, że stawką będzie mój pas.

Teraz, jeśli chcą, żebym walczył z nim z nadwagą, a nie w formie, o tytuł mistrza, będę musiał upaść na kolana i modlić się do najwyższych za coś takiego. W tym momencie mojej kariery, jeśli to walka, która nie jest o mój pas, jestem gotowy zrobić kilka różnych rzeczy. Po prostu chcę zrobić coś, co popchnie mnie do rozwoju kariery. Potrzebuję superfightów i muszę nadal powalać tych rosnących w siłę rywali. Od czasów Strikeforce walczę z najlepszymi z najlepszych. To nie tak, że proszę o wszystko. Musiałem zdobyć tę pozycję w trudny sposób.

– Tyron Woodley w rozmowie z Brettem Okamoto z ESPN.

Jeśli chodzi o tytuł czy nie, ta walka  byłaby wielkim wydarzeniem. Jeśli UFC to zrobi, mogą mieć gigantyczny rok nawet bez Conora McGregora. Trzy potencjalne super walki mogą zostać zestawione jednej z wakacyjnych gal (Stipe vs DC już oficjalnie, Dillashaw vs Johnson w planach). Tyron Woodley i Nate Diaz mogą siedzieć w samym środku tej wielkiej karty i mimo to, przyciągnąć wielu fanów. Miejmy nadzieję, że dojdzie do tego starcia!

Źródło: ESPN

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *