News

UFC chce pozbawić Cormiera pasa kategorii półciężkiej!

on

Organizacja UFC planuje odebrać tytuł mistrza kategorii półciężkiej Danielowi Cormierowi. Powodów tej decyzji jest oczywiście kilka.

Pierwszym i najważniejszym jest fakt, że Amerykanin posiada również pas wagi ciężkiej i jego nadchodzący pojedynek odbędzie się właśnie w kategorii wagowej. Z racji, że DC nie będzie mógł bronić swojego tytułu mistrza kategorii półciężkiej UFC odbierze pas i postawi go na szali pojedynku Jon Jones vs. Alexander Gustafsson 2.

Długo wyczekiwany rewanż najprawdopodobniej dojdzie do skutku pod koniec obecnego roku na gali UFC 232. Obaj zawodnicy dali świetną pierwszą walkę, a wtedy lepszy okazał się Jones.

Teraz Amerykanin wraca po 15 miesiącach zawieszenia za wpadkę dopingową. Szwed również wróci do klatki po ponad roku przerwy. Walka numer dwa jest bardzo prawdopodobna, ponieważ obie strony wyraziły chęć na rewanż. Problemem mogą być wyłącznie żądania finansowe Jonesa o których pisaliśmy już tutaj.

Gala UFC 232 planowo odbędzie się 29 grudnia w Las Vegas. Ewentualne zwycięstwo Jona Jonesa i zdobycie przez niego mistrzostwa byłoby świetnym scenariuszem pod zestawienie jego walki numer trzy z Danielem Cormierem.

About Bartek Potępski

W MMA zakochany od pierwszych gal KSW. Miłośnik UFC, Cage Warriors, ACB. Największy samozwańczy fan Conora McGregora w Polsce. Ulubieni zawodnicy to jeszcze: Joanna Jędrzejczyk, Brian Ortega, Stipe Miocić, Jon Jones i Justin Gaethje.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *