News

UFC zaczyna planować zestawienie walki Francis Ngannou vs Derrick Lewis?

on

Po tym jak Derrick Lewis znokautował naszego rodaka Marcina Tybure, fani natychmiast zaczęli domagać się zestawienia go z mistrzem nokautu, Francisem Ngannou.

Wygląda na to, że UFC słucha czego chce publika.

We wtorek wieczorem UFC opublikowało na oficjalnym koncie na Twitterze post, zadając fanom bardzo interesującą serię pozornie retorycznych pytań dotyczących tej walki:

Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób fani odpowiedzieli na tego tweeta z UFC, to liczba może was zaskoczyć, odpowiedź miała ponad 3,5 tys. Retweetów, ponad 12 tys. lajków i ponad 600 komentarzy. Nie trzeba dodawać, że zbiorowa odpowiedź brzmi jak zdecydowane „tak”.

Dzięki zwycięstwu nad Marcinem Tyburą, Derrick Lewis „odbił się” od  porażki z Markiem Huntem. Ta przegrana (z Huntem) zatrzymała falę sześciu zwycięstw nad takimi nazwiskami jak Gabriel Gonzaga, Roy Nelson, Shamil Abdurakhimov i Travis Browne. Lewis ma teraz rekord 19-5

Z kolei Francis Ngannou ma imponujący rekord 11-2. W swojej ostatniej walce nie udało mu się zdobyć tytułu w wadze ciężkiej przeciwko panującemu mistrzowi Stipe Miocicowi. Przegrana z Miociciem była poprzedzona sześcioma wygranymi w Octagonie: Ngannou wygrywał z takimi zawodnikami jak Luis Henrique, Curtis Blaydes, Bojan Mihajlović, Anthony Hamilton, Andrei Arlovski i Alistair Overeem.

Jak myślicie kto wygra jeśli dojdzie do tej walki?

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *