News

Vitor Belfort zakończy karierę po walce z Uriahem Hallem!

on

Vitor Belfort zakończy karierę po walce z Uriahem Hallem – taką wiadomość przekazał podczas UFC Unfiltered Podcast sam zainteresowany.

Brazylijska legenda mieszanych sztuk walki, Vitor Belfort rozpoczął swoją karierę w 1996 roku we wrześniu. Jak sam przyznaje zrobił dużo więcej niż powinien dla MMA, i to jest właściwy czas by zakończyć bogatą karierę.

Myślę, że zrobiłem więcej niż musiałem. Czasami myślę o tym, przypominam sobie wszystkie te momenty, i czuję się jak „Wow, ja wciąż to robię, to jest niesamowite – opowiada Belfort. 

„The Phenom” w swojej karierze mierzył się z prawdziwymi legendami MMA. Na swojej drodze toczył bitwy z takimi zawodnikami jak: Anderson Silva, Dan Henderson, Michael Bisping czy Anthony Johnson. Lista jest bardzo długa i imponująca. 40-letni już Vitor ocierał się o wszystkie najlepsze federacje MMA na świecie, zaczynając od UFC, Pride, a kończąc na Strikeforce.

Jestem wdzięczny za wszystko, jednak myślę, że moje ciało potrzebuje odpoczynku. Mam inne sprawy na głowie, mam wiele innych biznesów do zrobienia. Chcę wprowadzić nowe systemy treningowe dla grup. Chce to zostawić, by pomóc MMA w inny sposób. Chce pracować przy tym oraz pomagać w rozwoju. Powinniśmy wiedzieć kiedy zaczynać karierę, oraz kiedy należy ją zakończyć – kontynuuje.

Nie wmówicie mi, że 40-letnie ciało może być świeże. Oczywiście można o nie dbać, ale to nie to samo. Zdobyłem najlepsze doświadczenie, miałem szansę pracować z najlepszymi trenerami na świecie. Zawsze wiedziałem jak dobrze zadbać o własne ciało. Mam dzieci, uważam, że poświeciłem wystarczająco dużo dla tego sportu. To jest ten czas. Widzę, jak MMA się rozwija, i zauważam wspaniałe talenty.

Zostawiam MMA, gdzie goście w mojej erze nigdy nie przypuszczali, że będę walczył i nadawał się do tego. Osiągnąłem bardzo dużo wspaniałych rzeczy, i chcę dla tego sportu robić wspaniałe rzeczy. Czas zacząć moje drugie życie, jestem szczęśliwy – zakończył Vitor Belfort. 

Z pewnością większość fanów na całym świecie odczuje brak takiego zawodnika jakim był Vitor Belfort. Ostatnią swoją walkę Vitor Belfort stoczy z Uriahem Hallem na UFC Fight Night 124 w St.Louis.

 

Źródło: mmanytt.com

 

 

 

About Przemek Kosiński

Od czasów Pride i pierwszych gal KSW zakochany w MMA. Najwierniejszy fan na świecie Claudii Gadelhi. Poza tym fan Nate'a Diaza, Holly Holm, Caina Velasqueza i Macieja Jewtuszki.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *