News

Walka Amanda Nunes vs Raquel Pennington planowana na UFC 224!

on

UFC ma nadzieję, że uda się zorganizować walkę, o mistrzowski tytuł kategorii koguciej pomiędzy Amandą Nunes i Raquel Pennington, na gali UFC 224 w dniu 12 maja w Brazylii.

Wiadomość ta została po raz pierwszy zgłoszona przez Damona Martina z UFC

Amanda Nunes (15-4) jest obecną mistrzynią kategorii koguciej, zdobyła pas na imprezie prestiżowej gali UFC 200 w lipcu 2016 roku, po uduszeniu Mieshy Tate w pierwszej rundzie. Teraz będzie szukała trzeciej skutecznej obrony swojego tytułu po tym jak pokonała Ronde Rousey, a następnie odniosła zwycięstwo przez decyzje nad Valentiną Shevchenko.

Raquel Pennington (9-5) ma imponującą serię zwycięstw w czterech walkach, w których to zwyciężyła przez decyzjach z Mieshą Tate, Bethe Correia i Elizabeth Phillips, a także pod koniec drugiej rundy udusiła Jessicę Andrade. 29-latka przez ponad rok zmagała się z kontuzją, przez co była wykluczona ze startów.

UFC 224 odbędzie się 12 maja z Jeunesse Arena w Rio de Janeiro w Brazylii. Prawdopodobnie zobaczymy tam walkę tych dwóch zawodniczek.

Źródło: WMMA Rankings

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *