News

Walka o tytuł na wyciągnięcie ręki – Kowalkiewicz musi spełnić ostatni warunek!

on

Karolina Kowalkiewicz jest na ostatniej prostej w drodze po upragnioną szansę walki o pas mistrzowski UFC. Jest jednak ostatni warunek.

Tym owym warunkiem, który pozostał Polce, aby ponownie stanąć do walki o pas jest obowiązkowe zwycięstwo z Jessicą Andrade.

Do walki Karoliny z pochodzącą z Brazylii zawodniczką dojdzie w Dallas. To właśnie tam swój tytuł wywalczyła Joanna Jędrzejczyk i to tam Asia obroniła swój pas właśnie w pojedynku z Andrade.

Tamtej nocy na widowni obecna była Karolina, która została zaproszona, aby z bliska obejrzeć występ rodaczki.

Kowalkiewicz już raz miała pas na wyciągnięcie ręki, jednak wtedy myśl o tytule wybiła jej z głowy Joanna. Na chwilę obecną tytuł dzierży Rose Namajunas, która pokonała Jędrzejczyk aż dwukrotnie.

Karolina już raz miała okazję walczyć z Rose. Rezultat tamtego pojedynku był na korzyść Polki. Niewykluczone, że Kowalkiewicz byłaby w stanie pokonać Amerykankę drugi raz, lecz tym razem przy okazji wygrać pas mistrzowski.

O kolejną szansę walki o pas upomina się również Joanna Jędrzejczyk, która po dwóch porażkach z rzędu [obie z Rose] pokonała Tecie Torres. Co o staraniach Joanny myśli Łodzianka?

Patrząc logicznie, czy Rose miałaby trzeci raz z rzędu walczyć z tą samą zawodniczką? Możliwe, że Asia nie potrzebuje już więcej zwycięstw, ale będzie musiała poczekać, aż Namajunas zmierzy się z kimś innym. Mam nadzieję, że ze mną.

Od porażki z Kowalkiewicz Rose rozwinęła się niesamowicie, jednak Polka również zaznacza, że i ona nie stanęła w miejscu i podobnie do obecnej mistrzyni jest dużo lepszą zawodniczą niż w ostatniej walce.

Zważywszy na fakt, że to Karolina wyszła zwycięsko z walki z Rose to mogłaby być lekkim faworytem w ewentualnej walce o pas. Z drugiej strony Rose wygrała z Joanną dwa razy czego nie udało się osiągnąć Karolinie. Ewentualny rewanż zapowiada się ekscytująco.

Nie możemy jednak zapominać, że przed Polką ogromny test w postaci Andrade. Do walki dojdzie już 8 września.

Andrade to niezwykle silna zawodniczka, która z reguły dominuje swoje rywalki dzięki warunkom fizycznym. To świetną zapaśniczką, która bez problemu rzuca przeciwniczkami o matę. Jesteśmy bardziej niż pewni, że 8 września zobaczymy wojnę.

About Bartek Potępski

W MMA zakochany od pierwszych gal KSW. Miłośnik UFC, Cage Warriors, ACB. Największy samozwańczy fan Conora McGregora w Polsce. Ulubieni zawodnicy to jeszcze: Joanna Jędrzejczyk, Brian Ortega, Stipe Miocić, Jon Jones i Justin Gaethje.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *