Świat

Według Henry’ego Cejudo, jego walka z Dillashawem jest „bardzo bliska” finalizacji!

on

Po pokonaniu dominatora w kategorii muszej, Demetriousa Johnsona, Henry Cejudo jest głodny kolejnych wyzwań.

Od zdobycia pasa na UFC 226 Cejudo marzy się walka mistrz vs. mistrz z T.J’em Dillashawem. Początkowo TJ nie wydawał się być chętny na ten pomysł. Niedawno jednak Dillashaw powiedział, że faktycznie chce walczyć z Cejudo – choć chce zejść w dół, aby rzucić wyzwanie wyzwanie zawodnikowi, a nie na odwrót.

Henry Cejudo bardzo mnie bawi, ponieważ jest złotym medalistą. On chce się uważać za największego zawodnika sztuk walki w historii. „Jestem mistrzem UFC, jestem złotym medalistą!” Wyjdę tam i pokonam Cię w zapasach.

– powiedział TJ Dillashaw podczas JRE MMA Show.

Wrestling w MMA jest zupełnie inny. Jestem lepszym sportowcem. Mogę go pokonać wszędzie, wiem, że mogę, patrząc po tym, jak walczy. Dlatego jestem bardzo podekscytowany. Myślę, że to jest najlepsza rzecz dla mnie.

Z tego co mówi się w świecie MMA, Henry Cejudo chce także walczyć z Dillashawem w wadze muszej. Mówi też, że ta walka jest „bardzo bliska” bycia oficjalną.

Rozmawiałem z mistrzem UFC wagi muszej, Henrym Cejudo. Powiedział, że chce walki z TJ’em, nie ponownie z Johnsonem. Cejudo stwierdził także, że weźmie walkę w wadze muszej, koguciej, lekkiej a nawet ciężkiej. Dodał też, że walka jest „bardzo bliska” bycia oficjalną.

Jeśli naprawdę dojdzie do tej walki to kiedy? Co prawda UFC 230, która odbędzie się na początku listopada nie ma walki wieczoru, to jednak nie wiadomo czy T.J. zdążył by prawidłowo zejść do 125 funtów.

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *