Świat

Woodley o potencjalnej walce z GSP: Nie sądzę, że chce ze mną walczyć

on

Tyron Woodley na UFC 228 udanie po raz kolejny obronił swój tytuł wagi półśredniej.

Pokonując Darrena Tilla, „The Chosen One” czwarty raz zachował swój pas. To sprawia, że niewątpliwie Tyron staje się jednym z najlepszych zawodników kategorii półśredniej w historii UFC. Z tej racji co jakiś czas przewija się temat walki z najlepszym „półśrednim” w historii UFC, Georgesem St-Pierrem.

Co do powiedzenia na ten temat po raz kolejny miał Tyron?

Zawsze mi się to podobało, ten pomysł, ale nie będę wyzywał do walki faceta, który miał już dziewięć obron tytułu, rządził tą dywizją, odszedł ze sportu, wrócił i sprawił, że było oczywiste, że chce walczyć tylko w super walkach ale nie było widać, że chciał ze mną walczyć. W pewnym momencie pomyślałem, że muszę go pokonać, aby był najlepszy, bo kto powie, że GSP nie jest najlepszy w historii.

– powiedział Tyron na konferencji po gali UFC 228.

Pokonał najlepszych zawodników na świecie. To nie było tak, że po prostu przechodził przez tych facetów, co byłoby okropne. Pokonywał stadninę za stadniną i naprawdę oddzielił się od wszystkich innych. Obserwowałem go tak długo i zawsze wyobrażałem sobie, że go pokonam i zawsze wyobrażałem sobie, że go pokonam. Powiedziałem sobie, że muszę go pokonać, ale teraz to ja jestem najlepszy.

Woodley wyjaśnił także, że teraz czasy się zmieniły i kategoria jest dużo bardziej wyrównana niż kiedyś.

Teraz ci faceci są lepsi. Są bardziej wszechstronni, mocniej uderzają, są szybsi i trenują od najmłodszych lat. To już nie są zapaśnicy, którzy uczą się uderzać. Każdy może robić wszystko. Fakt jest taki, że byłem zdolny pokonać każdego specjalistę w swojej grze, pokonać wschodzące gwiazdy, Robbiego Lawlera, który jest jednym z najbrutalniejszych zawodników, jakich widziałem w walkach o pas. Jego dwie walki są w TOP 10 najlepszych walk o pas w historii.

Jednak jeśli Georges chce walczyć, zróbmy to. Jednak nie sądzę, że to zrobi, nie sądzę, że ma w tym jakiś interes.

Czy dojdzie kiedyś do walki Tyrona z GSP?

About Kuba Podgórski

MMA zainteresowany nieco wcześniej niż walka Pudzilli z Najmanem. Na codzień trenuje BJJ w Gracie Barra Toruń. Wielki fan Joanny Jędrzejczyk, Conora McGregora, Jona Coco Jonesa, Rondy Rousey, Michała Materli i Borysa Mańkowskiego.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *