News

Yoel Romero nie zawalczy z Paulo Costą na UFC 230

on

Były dwukrotny pretendent do tytułu mistrzowskiego – Yoel Romero miał spotkać się z Paulo Costą na UFC 230 w Nowym Jorku, ale Romero nie będzie mógł rywalizować na tej karcie.

Po ostatniej walce z mistrzem wagi średniej Robertem Whittakerem na UFC 225 w czerwcu, Romero doznał złamania kości oczodołowej, która wymagała operacji i czasu na regenerację, co uniemożliwi mu rywalizację już w listopadzie.

Kubańczyk podczas rozmowy z ESPN potwierdził, że nie zawalczy na UFC 230.

Może to trwać cztery lub pięć miesięcy przerwy.

Powiedział Romero o swoim harmonogramie powrotu.

Lekarz powiedział:” Yoel potrzebuje więcej czasu.” Znasz mnie. Jeśli dasz mi kogoś, to biorę go. Ale zawsze musisz być mądry. Kiedy lekarz mówi: „Jesteś gotowy”, możesz iść. Więc teraz czekam.

Chociaż teraz Romero jest roczarowany, to będzie bardziej zadowolony jak wyzdrowieje i zmierzy sie z Costą.

Romero również niedawno podpisał nowy kontrakt na walkę z UFC, który prawdopodobnie będzie ostatnim w jego karierze, 41-letni zawodnik jest nadal uważany za jednego z najlepszych zawodników wagi średniej na świecie.

Nie ma oficjalnego słowa ze strony UFC na temat Romero, który został zdjęty z karty, czekamy również na nowego rywala dla Paulo Costy.

About Aleksandra Piętka

Zafascynowana sztukami walki od kiedy zobaczyłam "Wejście smoka" i "Karate kid" :) Później przyszedł czas na prawdziwe pojedynki i tak trafiłam na Pride, ostatecznie ubóstwiam organizację UFC i oglądam all the time nawet powtórki - do kolacji. Ogromna fanka Fedora Emelianenko, Andersona Silvy, Rondy Rousey, Joanny Jędrzejczyk, braci Diaz, Jona Jonsa. Trenuje amatorsko mma i stwierdzam, że nie ma piękniejszego sportu :) Pozdrawiam!

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *