News

Zdaniem Nicka Diaza nie widzieliśmy prawdziwego Conora McGregora

on

Starszy z braci Diaz wziął pod lupę ostatnią walkę Conora McGregora oraz postawił swoją tezę. Dodatkowo Nick Diaz uważa, że zarówno on jak i jego brat Nate byliby w stanie pokonać Khabiba.

Zdaniem starszego Diaza to nie był ten sam Conor McGregor, którego możemy pamiętać z walki przeciwko Eddiemu Alvarezowi.

Nie sądzę, żeby Conor wyglądał jak on sam w tej walce. Pierwszy raz gdy zobaczyłem go na ekranie. Tak, nie sądzę, żeby wyglądał w tym starciu jak stu procentowy Conor McGregor. Chciałem, żeby wygrał, ponieważ jestem zmęczony widokiem stylu wygranej [Nurmagomedova]. Dla mnie to brudny styl walki.

Nick nie ma również wątpliwości, że byłby w stanie wygrać walkę z Nurmagomedovem – tak samo jak jego brat.

Tak [mogliśmy go pokonać], ponieważ trzeba mieć pewien styl, by pokonać tego rodzaju zapaśnika na ziemi. McGregor jest zupełnie nowy na dole. Myślę, że mój brat mógł go pokonać, zdecydowanie myślę, że mógłbym go pokonać, ale musiałbym z nim walczyć z nadwagą, bo miałbym problemy z dostaniem się do 155 funtów. Musisz być jak McGregor, ale musisz przetrwać tę grę, wiesz? Nie miał dobrej obrony na dole, nie miał odpowiedniej formuły na dole.

Dodatkowo Diaz zrugał Khabiba za jego styl walki i dodał, że to właśnie styl Irlandczyka oraz jego samego najbardziej podoba się publiczności i jest zdrowy dla tego sportu.

Dwie rzeczy, które ludzie chcą obecnie z mieszanych sztuk walki to więcej ode mnie, a mniej z was [Nurmagomedov]. Mniej zapaśnika. Mniej z defensywnego boksera i zapaśnika, który stawia nudną walkę. To po prostu brudny sposób walki … trzymanie się kogoś i dawanie małych trafień. Więc tak, muszę wziąć stronę McGregora.

Nick prawdopodobnie wróci w przyszłym roku. Jego ostatnia walka to pojedynek uznany za N/C z Andersonem Silvą – obaj zawodnicy wpadli za doping.

 

About Bartek Potępski

W MMA zakochany od pierwszych gal KSW. Miłośnik UFC, Cage Warriors, ACB. Największy samozwańczy fan Conora McGregora w Polsce. Ulubieni zawodnicy to jeszcze: Joanna Jędrzejczyk, Brian Ortega, Stipe Miocić, Jon Jones i Justin Gaethje.

Recommended for you

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *